Linux.pl - Informacje ze świata Linuksa

 1. SUSE pomaga w walce z wirusem COVID-19

  Do walki z wirusem COVID-19 staje też SUSE. Właśnie zapadła decyzja o natychmiastowym udostępnieniu systemu operacyjnego i technologii kontenerowych wszystkim producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w czasie pandemii do ratowania ludzi. 

  SUSE będzie też świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane w te urządzenia medyczne i zarządzać nimi.

  ...
 2. Linux Mint Debian Edition 4

  20 marca 2020 roku wydano Linux Mint Debian Edition 4 „Debbie”. Bazuje on na Debianie z gałęzi stabilnej „Buster”. Używa on własnych usprawnień i programów, pochodzących z Linux Mint.  W systemie wprowadzono pewną ilość niezbędnych zmian i poprawek w porównaniu z poprzednią wersją.

  Pierwszą z nich jest automatyzacja partycjonowania połączona z obsługą LVM i szyfrowaniem całego dysku oraz katalogu domowego. Do kolejnych zmian zaliczane są obsługa

  ...
 3. Narodowe Archiwum Cyfrowe zwiększa dostępność usług w oparciu o wdrożony przez Linux Polska klaster geograficzny EDB Postgres

  Narodowe Archiwum Cyfrowe wdrożyło innowacyjny klaster geograficzny Postgres pomiędzy dwoma oddalonymi lokalizacjami. Twórcą koncepcji i dostawcą rozwiązania jest Linux Polska - lider technologii open source w regionie CEE. Klaster zapewnia pracę bez przestojów i lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej serwerów, na których działa Archiwum Dokumentów Elektronicznych, co znacznie poprawia dostępność i jakość usług publicznych świadczonych przez NAC.

  ...
Friday the 10th. // c3a4e53fa3cf //